Bleskové správySlovensko

Čaputová skritizovala vládu za dvojaký meter

Prezidentka Zuzana Čaputová sa na Facebooku vyjadrila ku kauze plagiátorstva Borisa Kollára. Vládu vyzvala aby na seba používala rovnaký meter aký mala v čase, keď boli súčasné strany ešte v opozícii.

„S nástupom novej vlády boli oprávnene spojené veľké očakávania verejnosti. Získala silný protikorupčný mandát, aj silný mandát na zmenu výkonu politickej moci. Pre budovanie dôvery verejnosti v spravodlivosť a inštitúcie je ale potrebné, aby vládni politici dôsledne dodržiavali také isté princípy, aké z opozície žiadali od svojich oponentov,“ uviedla na Facebooku prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Dvojaký meter má aj premiér Igor Matovič. Ten totiž povedal, že je pre neho prednejšia stabilita vlády ako plagiátorstvo zo strany Borisa Kollára.

Predseda parlamentu Boris Kollár dnes zároveň potvrdil, že nehodlá odstúpiť z postu predsedu parlamentu. Nebude však ďalej v politike používať svoj magisterský titul.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button