Bleskové správySlovenskoTlačové správy

Jediným kandidátom na predsedu súdnej rady je zatiaľ Ján Mazák

Kancelárii Súdnej rady SR bol zatiaľ doručený len jediný návrh na kandidáta na voľbu predsedu súdnej rady.

Do Kancelárie Súdnej rady SR bol dňa 25. júna 2020 doručený návrh členiek a členov Súdnej rady SR na kandidáta na voľbu predsedu súdnej rady. Štyria členovia – Elena Berthotyová (vymenovaná prezidentkou Slovenskej republiky), Alena Svetlovská (zvolená Národnou radou Slovenskej republiky), Juraj Kliment (vymenovaný vládou Slovenskej republiky), Miloš Kolek (zvolený sudcami Slovenskej republiky),navrhli profesora Jána Mazáka, ktorý je aktívnym členom súdnej rady od apríla tohto roka.

„Navrhovatelia dospeli k presvedčeniu, že Ján Mazák je morálne i odborne plne spôsobilý vykonávať funkciu predsedu súdnej rady. Ich návrh bude zároveň prejednaný na najbližšom zasadnutí súdnej rady, ktoré je naplánované na 29. júna 2020,“ píše sa v stanovisku na webovej stránke Súdnej rady SR.

Ján Mazák je zatiaľ jediným kandidátom na post predsedu Súdnej rady SR. Nemusí ísť o konečný stav kandidátov, keďže členovia súdnej rady, v zmysle zákona, môžu navrhovať kandidátov na funkciu predsedu súdnej rady aj v deň konania zasadnutia, na ktorom je vyhlásená samotná voľba.

Funkcia predsedu súdnej rady sa uvoľnila po tom, čo sa jej doterajšia predsedníčka, Lenka Praženková, rozhodla dňa 23. júna 2020 vzdať svojej funkcie, pričom funkcia jej zanikla nasledujúcim dňom.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button