OdporúčamePočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

Nedeľa: teplo a dusno. Cez deň opäť potrápia intenzívne búrky

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku malá a spočiatku miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa však aj zajtra môžu objaviť prehánky alebo búrky a to opäť najmä na severe a východe.

Najnižšia nočná teplota sa bude počas dnešnej noci pohybovať od 14 až do 19°C. V údoliach bude o niečo chladnejšie a miestami sa bude teplota pohybovať okolo 12°C.

Počas noci bude bezvetrie alebo bude fúkať len slabý premenlivý vietor, ktorý však pri búrkach prechodne zosilnie.

Teplo a dusno

Počas zajtrajšieho dňa bude polooblačno a prechodne oblačno. Miestami a to najmä na strednom a východnom Slovensku sa treba pripraviť na prehánky alebo aj intenzívne búrky. Aj zajtra bude veľmi teplo a dusno.

Najvyššia denná teplota sa zajtra bude pohybovať od 28 až do nepríjemných 33°C. Na Orave, Liptove a hornom Spiši bude o pár stupňov chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 17°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať len slabý vietor. Pri búrkach však môže vietor prechodne zosilnieť.

Výstrahy pred teplom

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na zajtra výstrahu pred vysokými teplotami pre okresy: Bratislava, Pezinok, Senec, Komárno, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta.

Zajtra platia výstrahy pred vysokými teplotami pre južné okresy Slovenska. Teploty tu môžu stúpnuť až na 33°C. (zdroj: SHMÚ)

V uvedených okresoch sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu až 33 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

„Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button