Bleskové správySlovensko

Andrej Kiska oznámil odchod z postu predsedu strany Za ľudí

Bývalý prezident Andrej Kiska dnes na sociálnej sieti Facebook oznámil, že na blížiacom sa sneme strany Za ľudí nebude kandidovať opätovne na post za predsedu Za ľudí.

„Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku. Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov,“ uviedol Kiska v statuse na Facebooku.

Kiska tak predsedníctvu strany Za ľudí oznámil, že sa nechystá na blížiacom sa sneme kandidovať za predsedu. „V piatok som aj preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta už nebudem kandidovať za predsedu strany,“ doplnil Andrej Kiska.

Strane Za ľudí pritom výrazne klesajú preferencie a podľa posledných prieskumov by strana v prípadných voľbách získala iba 3,6%. Strana by tak zostala pred bránami Národnej rady.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button