iPadOS 14: všetko z iOS 14 a niečo navyše

Nová verzia iPadOS 14 získa všetky novinky z mobilného iOS 14. Takže sa vylepšení dočkajú widgety a tiež napríklad aplikácia Správy. Navyše pri hovoroch z iPhonu sa už nezobrazí hovor na celú obrazovku, ale objaví sa len ako notifikácia.

Do iPadOS však príde ešte zopár noviniek, ktoré sa iOS 14 netýkajú a sú výhradne určené pre iPad. Tou prvou je väčšie priblíženie sa macOS. Niektoré aplikácie totiž pri otvorení zobrazia sidebar, kde nájdete napríklad ďalšie albumy alebo zložky. Lepšie sa tak využije väčšia plocha displeja a zjednoduší sa ovládanie.

Najväčšie novinky čakajú na majiteľov iPadov pri využívaní Apple Pencil. Dotykové pero dostane funkciu Scribbles, tá umožní aj následnú prácu s rukou písaným textom avšak nie len to. Systém napríklad rozozná napísanú adresu alebo telefóne číslo, či mail a umožní následnú prácu s týmito údajmi.

Ručne sa bude dať písať napríklad aj v Safari či pri vyhľadávaní. Práve prehliadač Safari a vyhľadanie sa tiež priblížia k macOS. Safari zvládne preklad stránok podobne ako v macOS.

Aj iPadOS 14 je už dostupný pre vývojárov. Verejná beta sa objaví niekedy v priebehu budúceho mesiaca a finálna verzia príde opäť na jeseň. Nová verzia iPadOS 14 bude dostupná pre nasledovné zariadenia: Apple iPad 5. generácie a novší, Apple iPad mini 4 a novší, Apple iPad Air 2 a novší, Apple iPad Pro 1. generácie a novší,  iPad Pro 9,7″ a 10,5″.

Total
0
Shares
5 komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Podobné články