PočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

Pondelok: teploty do 31°C avšak s intenzívnymi búrkami

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne malá a na západe postupne zväčšená oblačnosť. Ojedinele sa už počas noci môžu objaviť prehánky alebo búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude počas tejto noci pohybovať od 13 až do 18°C. Na juhozápade Slovenska bude o dva stupne teplejšie a teplota sa v noci bude pohybovať okolo 20°C.

Počas noci bude na Slovensku fúkať prevažne slabý vietor, ktorý však pri búrkach zosilnie.

Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.

Potrápia búrky

Spočiatku dňa bude na Slovensku malá a na západe zväčšená oblačnosť. Postupne aj na ostatnom území však nastane pribúdanie oblačnosti.

Na viacerých miestach sa zajtra počas dňa objaví dážď a prehánky. Miestami sa však objavia aj intenzívne búrky a s krúpami. SHMÚ vydal aj výstrahy pred búrkami.  

Najvyššia denná teplota sa však zajtra bude pohybovať od 26 až do nepríjemných 31°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji a na Spiši bude o niečo chladnejšie a teplota sa bude pohybovať od 21 až 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 15°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti do 20 km/h, ktorý sa bude od západu meniť na severozápadný o rýchlosti od 15 až do 35 km/h. V nárazoch však môže miestami rýchlosť vetra dosiahnuť až 55 km/h. Pri búrkach však môže vietor prechodne ešte zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button