OdporúčameSlovenskoSprávyVýstrahy

Slovensko môžu zajtra potrápiť búrky. SHMÚ vydal výstrahy

Počasie zajtra môže potrápiť takmer celé Slovensko. Výstrahy pred búrkami platia na celom území Slovenska. Najmä na strednom a východnom Slovensku pritom platí výstraha druhého najvyššieho stupňa.

V časti stredného a na celom východnom Slovensku je malá pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi od 30 až do 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou vetra od 70 až do 110 km/h.

Búrky môžu potrápiť zajtra na celom Slovensku. Na veľkej časti územia pritom platí až druhá najvyššia výstraha pred búrkami. (zdroj: SHMÚ)

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Pri spomínaných búrkach je možný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Ani na západe Slovenska to však nemusí byť zajtra lepšie. Výstrahy pred intenzívnymi búrkami totiž platia zajtra pre celé územie Slovenska.

S búrkami môžu byť totiž na celom území Slovenska spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť od 20 až do 40 mm a nárazy vetra môžu dosiahnuť rýchlosť od 65 až do 85 km/h.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button