Bleskové správyFinancieSlovenskoTlačové správy

Príspevky prvej pomoci aj za jún

Termín na podanie májových výkazov, resp. žiadostí s výkazmi uplynie SZČO, ktorí žiadajú o príspevok cez opatrenie 2, dnes o polnoci. Zamestnávatelia žiadajú májové príspevky na mzdy zamestnancov až do 31. júla 2020.

Za tri mesiace vyplatili úrady práce, sociálnych vecí a rodiny zamestnávateľom, SZČO a ľuďom bez príjmu viac ako 356 miliónov eur. Išli najmä na mzdy zamestnancov a podporu činnosti SZČO. Mnohí z nich dostali pomoc opakovane, niekoľko mesiacov po sebe. Príspevky bude Ministerstvo práce aj napriek uvoľneniu opatrení poskytovať aj za mesiace jún a júl.

Záujemcovia o pomoc za jún môžu žiadať o príspevky od 1. júla. SZČO zasielajú svoje výkazy, resp. žiadosti s výkazmi v rámci opatrenia 2 do konca júla. Zamestnávatelia, ktorí idú cez opatrenia 1 a 3A alebo 3B, žiadajú do 31. augusta 2020. Keďže situácia sa postupne zlepšuje, v júni a v júli umožní ministerstvo zamestnávateľom prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie. Ministerstvo možní  aj súbeh, na každú prevádzku budú môcť čerpať opatrenie, ktoré im vyhovuje, buď 3A alebo 3B.

Prehľad doterajšej pomoci v rámci opatrení na zmiernenie následkov pandémie ochorenia COVID-19. (zdroj: MPSVaR SR)
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button