Bleskové správySlovensko

Peniaze na domy s takmer nulovou spotrebou sa minul za 25 minút

Elektronické žiadosti o príspevok vo výške 8000 eur na stavbu nových rodinných domov v energetickej triede A0 mohli občania podávať od dnešnej ôsmej hodiny. Za 25 minút sa stanovený počet 200 žiadostí naplnil.

„Veľmi ma teší, že tento typ príspevku je už široko známy a občania sa na druhé kolo výzvy pripravili. Je dobrou správou, že ľudia chcú bývať ekologicky a s ohľadom na životné prostredie, výstavba rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie k tomu výrazne prispieva. Budem sa snažiť, aby sme vyčlenili ďalšie peniaze a vyhlásili tretie kolo ešte tento rok,” uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

V poradí druhú výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou spotrebou energie vyhlásilo ministerstvo v polovici mája. Aj v tomto kole bola výška príspevku 8 000 eur.

Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou spotrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 m2, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie najskôr v roku 2018. Rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button