OdporúčamePočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

Štvrtok: teplo a dusno. Potrápiť môžu opäť aj búrky

Počas dnešnej noci bude na Slovensku polooblačno až oblačno a na východe spočiatku jasno až polojasno. Postupne sa miestami a to najmä v západnej polovici objavia prehánky alebo dážď. Objaviť sa môžu aj intenzívne búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od 15 až do 20°C. V horských dolinách však bude ojedinele počas noci chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 13°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať prevažne slabý vietor, ktorý však môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Teplo a dusno

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku polooblačno až oblačno a prechodne dokonca až zamračené. Miestami sa počas zajtrajšieho dňa objavia prehánky, dážď alebo aj intenzívne búrky.

Na strednom Slovensku treba počítať so zrážkami na viacerých miestach. Aj počas zajtrajšieho dňa bude teplo a dusno.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 27 až do 32°C. V Žilinskom kraji, na hornom Spiši a Horehroní však bude o niečo chladnejšie a teplota sa bude pohybovať do 25°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 16°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý južný vietor do maximálnej rýchlosti 20 km/h. Pri búrkach však rýchlosť vetra prechodne zosilnie.

Pozor na búrky

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na zajtrajší deň výstrahy pred búrkami na celom území Slovenska. Mnohé oblasti môžu potrápiť prívalové dažde.

Na celom území Slovenska je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť od 20 do 40 mm a nárazy vetra rýchlosť od 65 do 85 km/h).

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí zajtra pred búrkami pre celé Slovensko. (zdroj: SHMÚ)

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button