SlovenskoSprávy

Na hromadných športových podujatiach má byť každý druhý rad voľný

Oznámil to dnes premiér Igor Matovič po štvrtkovom zasadnutí konzília epidemiológov. Odborníci sa tak rozhodli aj po futbalovom zápase v Dunajskej Strede, na ktorom sa podľa premiéra odignorovalo odporúčané šachovnicové sedenie. Matovič tiež dodal, že nosenie rúšok sa upravovať nebude, ich povinné nosenie v interiéri naďalej platí.

Aj nad 1000

Podľa nového nariadenia Úradu verejného zdravotníctva bude možné hromadné podujatia nad 1000 ľudí organizovať aj v prípadoch bez fixného sedenia účastníkov.

V interiéroch bude platiť obmedzenie 1 návštevník na 10 štvorcových metrov a v exteriéri jeden návštevník na 5 štvorcových metrov.

Plocha má byť zároveň rozdelená na sektory, pričom v jednom sektore bude môcť byť najviac 1000 ľudí v jednom okamihu. Predaj vstupeniek bude možný iba online.

Zvážte

„Odporúčam občanom, aby zvážili, či sa hromadných podujatí zúčastnia a ak áno, za akých podmienok. V prípade účasti je potrebné riadiť sa nastavenými protiepidemickými opatreniami, ktoré majú za cieľ zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19. Treba myslieť na to, že na hromadných podujatiach sa stretáva veľký počet navzájom neznámych osôb. Pri takýchto podujatiach je vždy zvýšené riziko nákazy a jeho rýchle šírenie do domovov účastníkov. Aj na Slovensku sa v úvode prvej vlny vyskytlo viacero ochorení, ktoré vznikli na hromadných podujatiach v zahraničí a naši občania takto priniesli infekciu na Slovensko,” povedal k hromadným podujatiam hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Môžu aj rušiť

Ak však prax opakovane ukáže, že organizátori podujatí nedokážu zabezpečiť dodržiavanie opatrení, odborné konzílium môže pristúpiť k ich prehodnoteniu, respektíve sprísneniu.

Úrad verejného zdravotníctva SR aktuálne pracuje na bližšej špecifikácii opatrení, ich definitívne znenie budeme zverejnené v priebehu piatka 3. júla 2020.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button