PočasieSlovenskoSprávy

Piatok: v noci opäť búrky a cez deň až 27 stupňov

Počas dnešnej noci bude na Slovensku oblačno až zamračené a miestami sa tiež objaví dážď, prehánky a to najmä na východnom Slovensku. Ojedinele sa tiež objavia aj búrky, pričom na východe môže ísť aj o intenzívne búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 16 až do 21°C. V údoliach však bude chladnejšie a teplota sa tu bude ojedinele pohybovať okolo 14°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý premenlivý a nadránom na západe severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Pri búrkach však môže vietor prechodne zosilnieť.

Opäť búrky

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku oblačno až zamračené. Na strednom a východnom Slovensku sa postupne na mnohých miestach objaví dážď a tiež aj prehánky.

Miestami sa však môžu objaviť aj intenzívne búrky. Na západe budú zrážky len ojedinele a tam bude popoludní aj zmenšená oblačnosť.

Až do 28 stupňov

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 23 až do 28°C. Na Orave a pod Tatrami bude miestami chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 21°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 13°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý však v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť až 45 km/h. Na strednom a východnom Slovensku bude spočiatku fúkať slabý vietor. Pri búrkach však vietor prechodne zosilnie.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button