Bleskové správySvet

Česku by ste sa mali vyhnúť, už nie je bezpečné. Varujú Slovinci

Slovinské úrady vyradili susedne Česko zo zoznamu bezpečných krajiny. V krajine začalo opäť pribúdať nových prípadov ochorenia COVID-19. Aj turisti prichádzajúci z Česka budú musieť v Slovinsku ísť do 14-dňovej karantény.

Za včerajší deň v Česku pribudlo až 132 nových prípadov nákazy vírusom SARS-CoV-2. Rekordná však bola minulá nedeľa, keď pribudlo 305 nových prípadov.

V Česku však pobúdajú aj úmrtia. Za včerajší deň pribudli tri nove úmrtia na ochorenie COVID-19. Úrady nové prípady vysvetľujú hlavne cieleným testovaním na Karvinsku. V tamojšom dole sa ochorenie začalo šíriť medzi horníkmi. Pravé okres Kravina hlási za posledné dni najviac nových prípadov ochorenia COVID-19.

Slovensko včera rozhodlo o zaradení Bulharska a Čiernej Hory na zoznam rizikových krajín. Ani z jednej z týchto krajín však na Slovensko neprišiel žiadny nakazený. Naopak z Česka sa zavlieklo až 17 prípadov ochorenia, čo je najviac s pomedzi všetkých krajín.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button