Bleskové správySlovensko

Bödör ide na slobodu, Kuba ostáva vo väzbe

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici prepustil Norberta Bödöra na slobodu. Bratislavského podnikateľa Petra Kubu sudca Michal Truban poslal do väzby.

„Potom, čo NAKA zadržala koncom pracovného týždňa osoby P.K. a N.B. v rámci akcie DOBYTKÁR, dal policajný vyšetrovateľ podnet na ich väzobné stíhanie, s ktorým sa prokurátor stotožnil,“ uviedla polícia na sociálnej sieti Facebook.

Aj keď NAKA požadovala pred oboch obvinených väzbu, sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici sa s návrhom stotožnil len čiastočne.

„Na základe rozhodnutia Špecializovaného trestného súdu bola osoba P.K. vzatá do vyšetrovacej väzby a osoba N.B. prepustená na slobodu,“ doplnila polícia na Facebooku.

Bödör je podozrivý z miliónových úplatkov, ktoré mu mali tiecť z Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Podľa polície by malo ísť o úplatky minimálne vo výške 10 miliónov eur.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button