OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Pondelok: horúci začiatok týždňa, teploty až do 33 stupňov

Počas dnešnej noci bude prevažne jasno. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 19°C. V údoliach však bude miestami len okolo 12°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Až nepríjemných 33

Počas zajtrajšieho dňa bude malá a neskôr miestami zväčšená oblačnosť a ojedinele sa tiež môžu objaviť prehánky alebo búrky. V severnej polovici Slovenska budú zrážky miestami.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 28 až do 33°C. Na Orave a pod Tatrami bude miestami o pár stupňov chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 18°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a popoludní v západnej polovici a podvečer aj na hornom Spiši severozápadný vietor o rýchlosti od 20 až do 40 km/h, ktorý v nárazoch miestami zosilnie až 65 km/h.

Pozor na vysoké teploty

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na zajtra výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami najmä v južných okresoch. V okresoch Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Levice, Nové Zámky, Šaľa sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C.

Horúci začiatok týždňa? Pre niektoré južné okresy Slovenska platia zajtra výstrahy pred vysokými teplotami. Na niektorých miestach teplota stúpne až na 33°C. (zdroj: SHMÚ)

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uvádza SHMÚ.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button