Bleskové správyPočasieSlovenskoVýstrahy

SHMÚ vydal výstrahy pred vetrom aj pred búrkami

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnešný deň hneď tri výstrahy – pred vysokými teplotami, vetrom aj búrkami.

Výstraha pred búrkami platí najmä pre severné a východné Slovensko. V okresoch časti západného a severného Slovenska, a na celom východnom Slovensku je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť od 20 až do 40 mm a nárazy vetra môžu dosiahnuť rýchlosť od 65 až do 85 km/h.

Pre dnes platí výstraha pred búrkami. Tie opäť môžu potrápiť najmä severné a východné okresy. (zdroj: SHMÚ)

„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádza vo výstrahe SHMÚ.

Okrem toho platí aj výstraha pred silným vetrom. V okresoch najmä na západe krajiny sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 65 až do 80 km/h.

Okrem toho platia aj výstrahy pred silným vetrom, ktoré môžu potrápiť najmä západ a juh Slovenska. (zdroj: SHMÚ)
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button