Bleskové správySlovensko

Výberové konania na záchranky sa bude opakovať

Výberové konanie na prevádzkovateľov ambulancií záchrannej služby sa bude musieť zopakovať, oznámil to dnes minister zdravotníctva Marek Krajčí.

“Výberové konanie na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby sa bude musieť zopakovať. Zároveň bude nutné zmeniť legislatívu tak, aby nebola v rozpore s európskou,” oznámil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

“Keďže výsledkom získaných výhradných licencií je čerpanie z verejného zdravotného poistenia a štátneho rozpočtu, licencie mali byť predmetom verejného obstarávania. To znamená, že Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou mal postupovať podľa zákona o verejnom obstarávaní a nie podľa zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti,“ doplnil Krajčí.

Tendrom sa zaoberala aj Európska komisia. Tá sa rozhodla nezačať sankčné konanie voči Slovensku, ak ministerstvo upraví podmienky verejného obstarávania na záchranky.

„Terajším prevádzkovateľom sa nemôžu licencie odňať “zo dňa na deň”. Bude nutné sa s nimi dohodnúť, akým spôsobom budú službu poskytovať,” povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button