OdporúčamePočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

Streda: v noci výstraha pred prízemnými mrazmi, cez deň 28 stupňov

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne jasno. Nadránom sa v údoliach ojedinele môže objaviť hmla. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10°C.

V údoliach však bude chladnejšie a miestami sa tu bude pohybovať teplota od 1 až do 5°C. V údoliach sa môže ojedinele objaviť aj prízemný mráz.

Výstraha pred mrazom: V okresoch najmä na severe Slovenska sa vo výške 5 cm nad povrchom ojedinele očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu od mínus 2 do mínus 1 °C. Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny.

Pre dnešnú noc platí výstraha pred prízemnými mrazmi pre severné okresy Slovenska. (zdroj: SHMÚ)

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska väčšinou len bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Teploty stúpnu na 28

Počas zajtrajšieho dna bude spočiatku jasno až polojasno. Od severozápadu nastane pribúdanie oblačnosti a ojedinele sa môže objaviť slabý dážď alebo prehánky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 23 až do 28°C. V severnej polovici územia však bude chladnejšie a teplota sa tu bude zajtra pohybovať od 18 až do 23°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 10°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne slabý a miestami juhozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button