OdporúčameSlovenskoSprávy

Brutálny zásah polície v Bratislave skončil kopancami do hlavy

Zbabraný zásah polície, kedy policajt bezdôvodne kope do hlavy muža, ktorý leží na zemi je vidieť na videu. To sa objavilo na internete po zásahu polície. Policajt do muža prestal kopať potom, čo ho jeden z kolegov upozornil na nakrúcanie zásahu.

“Nekop, točia to,” upozornil policajta jeho kolega, ktorý si všimol, že policajný zásah je nakrúcaný. Na videu je tiež jasne vidieť, že muž už nôž odhodil a nedrží ho v ruke.

Zásah v centre

„Na linke 158 sme prijali dnes krátko po 12.00 h oznámenie o neznámom mužovi, ktorý sa pohybuje v blízkosti ambasády na Prepoštskej ulici v Bratislave ozbrojený chladnou zbraňou – s nožom v ruke,“ uviedla polícia na stránke na Facebooku.

Podľa polície boli na miesto bezodkladne vyslané policajné hliadky, ktoré hodnovernosť tohto oznámenia na mieste preverili a tiež potvrdili. Policajti začali s mužom komunikovať a zároveň ho vyzývali aby upustil od svojho konania, avšak on na tieto výzvy nereagoval.

Začali strieľať

Dvaja policajti najprv muža vyzvali aby upustil od svojho konania a odhodil nôž. To sa už k mužovi s nožom v ruke približovalo niekoľko ďalších ozbrojených policajtov.

Keďže muž ani tak nereagoval a držal naďalej nôž v ruke, spustili policajti paľbu gumovými projektilmi. Muž skončil na zemi a tu začína sporná časť policajného zásahu.

Jeden zo zasahujúcich policajtov začne muža kopať do hlavy a prestane až potom čo ho ďalší zo zasahujúcich policajtov upozorní, že zákrok je natáčaný. V tej chvíli však už muž nebol ozbrojený. Nôž odhadil po streľbe gumovými projektilmi.

Potreboval ošetrenie

Po brutálnom zásahu policajtov skončil muž spútaný a musela ho ošetriť privolaná záchranná služba. Pri policajnom zákroku utrpel muž ľahké poranenia.

„Muž bol následne obmedzený na osobnej slobode a bol ošetrený privolanou RZS z dôvodu ľahkých zranení ktoré utrpel počas zákroku. K zraneniu iných osôb v súvislosti s týmto incidentom nedošlo. Na mieste incidentu bola zároveň vykonaná aj pyrotechnická prehliadka dvoch tašiek s neznámym obsahom, ktoré mal muž v bezprostrednej blízkosti. Prehliadka skončila s negatívnym výsledkom,“ doplnila polícia na Facebooku.

Výhovorky viceprezidentky

Polícia na Facebooku zverejnila aj vyjadrenie viceprezidentky policajného zboru Jany Maškarovej. Podľa jej vyjadrenia zo zverejnených záznamov nie je možné posúdiť, či bol zásah policajtov adekvátny.

Z videa však zrejmé, že policajt kope do muža, keď už leží na zemi. Ak by zásah nebol nakrúcaný tak by do neho zrejme kopal dlhšie.

„Z medializovaného videa sa nedá presne vyhodnotiť, či bol alebo nebol zákrok policajtov adekvátny. Momentálne ich nadriadený vyhodnocuje zákrok z kamerových záznamov. Zákrokom sa bude zaoberať Odbor kontroly Prezídia PZ,“ povedala Maškarová.

Kričal “Allah akbar”

Maškarová zároveň v statuse na Facebooku uvádza, že muž kričal “Allah akbar”. Policajti tak údajne pracovali aj verziou, že muž môže mať pri sebe výbušninu.

„Je potrebné si však uvedomiť, že ten muž mal batoh a policajti museli pracovať s tou verziou, že v ňom môže mať výbušninu. Okrem toho kričal “Allah akbar”. Preto bolo nasadených toľko policajtov a použité donucovacie prostriedky,“ doplnila policajná viceprezidentka Jana Maškarová.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button