Bleskové správySvet

Chorvátsko pritvrdzuje. Zavádza ďalšie opatrenia

Chorvátsko pritvrdzuje opatrenia v boji s ochorením COVID-19. Krajina pred letnou sezónou niektoré opatrenia zmiernila, dnes ich však opäť pritvrdzuje.

V Chorvátsku pribúda pomerne rýchlo nových nakazených ochorením COVID-19. Za včerajší deň ich pribudlo v krajine 140 a za štvrtok 116. Za dva dni tiež pribudli tri obete.

Chorvátsko tak do povinnej 14-dňovej karantény posiela všetkých, ktorí prídu mimo krajín Európskej únie. Karanténu si budú môcť skrátiť v prípade, ak sa podrobia testu na ochorenie COVID-19.

Podľa nových opatrení sa opätovne zavádza nosenie rúšok v obchodoch aj pohostinstvách. V obchodoch musia mať rúška zamestnanci aj nakupujúci a v prípade reštaurácii musí mať rúška personál.

Povinné rúška naďalej ostávajú aj v prípade hromadnej dopravy. Nové opatrenia budú platiť aj pre podujatia pre viac ako 100 ľudí. Organizátori budú musieť viesť zoznam všetkých zúčastnených aby mohli epidemiológovia ľahšie dohľadať prípadné kontakty.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button