Bleskové správySlovensko

Výsledky 24-hodinového monitorovania hraničných priechodov

Minulý týždeň bol na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu vydaný príkaz na vykonanie policajno-bezpečnostnej akcie na všetkých hraničných priechodoch Slovenskej republiky, alebo v ich bezprostrednej blízkosti, na vnútorných pozemných hraniciach a na vonkajšej hranici s Ukrajinou. Akcia sa začala v piatok 10. júla o 15. hodine a trvala do soboty 11. júla do 15. hodiny.

Za tento čas polícia na hraničných priechodoch zaznamenala na vstupe do SR 64.444 vozidiel z toho kontrolovaných bolo 15.906.

„V rámci toho sme na vstupe na naše územie skontrolovali 37 362 osôb. Na výstupe zo Slovenska sme zaznamenali celkovo 72 315 vozidiel, z ktorých sme skontrolovali 15 939 a tiež 35 759 osôb,“ uviedla polícia.

Najvyťaženejšími hraničnými priechodmi boli:

  • BA – Jarovce – Kittsee (diaľnica)
  • BA – Petržalka – Berg
  • Čunovo – Rajka
  • Komárno – Komárom
  • Brodské – Břeclav

„Cieľom akcie bolo zabezpečiť monitorovanie plnenia povinností osôb vyplývajúcich z aktuálneho opatrenia UVZ SR a informovanie cestujúcich o povinnostiach pri návrate z krajín, ktoré nie sú uvedené v opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR ako bezpečné,“ doplnila polícia.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button