OdporúčameSlovenskoSprávy

Matovičova diplomovka je plagiát. Premiér to priznal

Keď sa objavila informácia o plagiátorstve v diplomovke predsedu parlamentu Borisa Kollára, tak zrejme nikto ani len netušil, že ešte horší problém má slovenský premiér Igor Matovič. Informáciu o problémovej diplomovke premiéra dnes priniesol Denník N.

Samotný Matovič priznal vykradnutie dvoch kníh priamo v statuse na sociálnej sieti Facebook. „Úprimne, netuším, či som pred 22 rokmi vo svojej diplomovke niečo necitoval a koľko toho bolo. Ak to tak je, ukradol som niečo, čo mi nepatrilo, som de facto v tejto veci zlodej, čo je smutné a určite nie na chválu,“ uviedol v statuse Igor Matovič.Titulom sa nechválil a podnikal

Matovič sa podobne ako pred ním Boris Kollár rozhodol argumentovať výhovorkami. Tou prvou je, že školu jednoducho flákal. Podľa jeho slov totiž v štvrtok ročníku začal podnikať.

„Ten kto podnikal, pochopí, že v takom tempe bola škola na jednej z mojich posledných koľají … a nakoniec som bol rád, že to mám za sebou,“ argumentuje Matovič na Facebooku.

Otvorene sa Matovič priznal aj k tomu, že posledné dva ročníky veľa času na prednáškach nestrávil. Navyše sa slovenský premiér priznal aj k tomu, že často v škole opisoval.

„Na tie dva roky vôbec nie som hrdý. Nechodil som na prednášky a na cvikách som bol často duchom neprítomný, či mysľou v mojej firme. Či som zvykol odpisovať? Zvykol. Často? Keď som sa nestihol naučiť, tak určite, ak sa dalo. Bolo to správne? Nebolo,“ uviedol Matovič.

Má prísť o titul a odstúpi

Premiér v statuse otvorene aj priznáva, že o titul by zrejme mal prísť. Premiér v statuse priznal, že odstúpi. Avšak nie hneď a odstúpiť sa chystá až „splní sľuby, ktoré dal voličom“.

„Či kvôli tomu odstúpim? Odstúpim. Hneď, ako splním všetko, čo som ľuďom pred voľbami sľúbil,“ povedal k téme odstúpenia Igor Matovič.

Kritizuje aj prezidentka

K téme plagiátorstva slovenského premiéra Igora Matoviča sa už vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. “Ide doposiaľ o najväčšiu hodnotovú križovatku, na ktorej vláda stojí. Som sklamaná a smutná, že očakávania verejnosti, vrátane mojich vlastných, na vysoké štandardy uplatňovania politickej moci a vyvodzovanie politickej zodpovednosti, s ktorými bol spájaný nástup vlády Igora Matoviča, zostávajú zatiaľ nenaplnené,“ povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

„Podvádzanie neschvaľujem a nemôžem schvaľovať ani jeho zľahčovanie. Môžem len zopakovať, že úlohou nás všetkých je budovať dôveru ľudí v politiku a inštitúcie. A to v súlade so sľubom, že ju budeme robiť inak, ako bolo zvykom v minulosti a že sami budeme uplatňovať to, čo sme v minulosti žiadali od svojich oponentov. V čase, keď pred Slovenskom stoja bezprecedentné výzvy v súvislosti s riešením dopadov krízy, je dôvera občanov k predstaviteľom vlády kľúčová a je nezodpovedné s ňou hazardovať,” doplnila prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button