SlovenskoSprávyTlačové správy

Rýchlostná cesta R7 a časť diaľnice D4 bola dnes odovzdaná verejnosti

Rýchlostná cesta R7 a časť diaľnice D4 bola dnes, 19.júla 2020, odovzdaná do prevádzky.

Oficiálnej ceremónie sa zúčastnil súčasný minister dopravy Slovenskej republiky, pán Andrej Doležal, ako aj bývalý minister dopravy, pán Arpád Érsek. 

Otvorenia sa taktiež zúčastnilo vedenie hlavného zhotoviteľa D4R7 i koncesionára projektu, spoločnosti ZeroBypass, spolu so zástupcami samospráv daného regiónu.

Hlavný zhotoviteľ D4R7 Construction odovzdal vodičom do prevádzky 29,7 km (25,2 km na R7 a 4,5 km na D4) s 22 mostmi a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne.

Zatiaľ polovica

Je to približne polovica dĺžky najväčšieho infraštruktúrneho projektu na Slovensku (59km), ale i jedného z najväčších PPP projektov v Európe.

Otvorená je iba časť obchvatu Bratislavy. Približne 30-kilometrová rýchlostná cesta zrýchli cestu do Bratislavy.

Koncesionárom projektu je spoločnosť Zero Bypass, ktorá zabezpečuje financovanie, výstavbu a prevádzku obchvatu Bratislavy počas obdobia 30 rokov. Hlavným zhotoviteľom projektu je spoločnosť D4R7 Construction.

„Odovzdanie rýchlostnej cesty R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu. Veľmi sa z tohto míľnika dôležitého pre ľudí v regióne i všetkých vodičov tešíme,” povedal generálny manažér D4R7 Michael Heerdt.

Pomôžu dedinám

Obyvatelia obcí v regióne nebudú musieť vysedávať vo svojich autách, ale ušetria čas, ktorý môžu využiť inak. Jazda na R7 bude oveľa pohodlnejšia ako doterajší spôsob dopravy.

Tiež sa výrazne zvýši kvalita života ľudí, ktorí doposiaľ trpeli nadmerným hlukom a prachom z vozidiel prechádzajúcich cez ich mestá a dediny.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button