FinancieSlovenskoSprávyTlačové správy

Aplikácia Over doklad naberá na popularite

Aplikáciu Over doklad využíva čoraz viac klientov finančnej správy, ktorí prostredníctvom nej preverujú pravosť pokladničných dokladov.

Finančná správa eviduje k dnešnému dňu takmer 30.000 stiahnutí aplikácie. Od spustenia systému eKasa verejnosť urobila prostredníctvom tejto bezplatnej aplikácie 711.808 overení, čo predstavuje približne 25.000 overení týždenne.

Aplikácia finančnej správy Over doklad získava každý týždeň na popularite. Najnovšie finančná správa eviduje 29.708 stiahnutí aplikácie, čo predstavuje dodatočných takmer 30 tisíc kontrolórov z radov klientov finančnej správy v teréne. Rastie aj počet overených dokladov.

Len za ostatný mesiac ich počet stúpol o vyše 100 tisíc na 711.808 overení, čo predstavuje približne 25.000 overovaní pokladničných dokladov týždenne. Z uvedeného celkového počtu overení sa zákazníkom nepodarilo preveriť doklady v takmer 35.000 prípadoch. Väčšina z nich odkazovala na pokladničné doklady vydané v offline režime a doevidované v zákonnej lehote.

Finančná správa k dnešnému dňu pomocou podkladov z aplikácie pristúpila ku kontrolám v 125 prípadoch realizovaných formou miestnych zisťovaní a kontrolných nákupov za účelom potvrdenia podozrenia a získania dôkazov pre ďalšie konanie. Vďaka kontrole verejnosti Finančná správa zistila aj prípady vydávania simulovaných falošných dokladov s cieľom obísť systém eKasa. Overovanie dokladov tak výrazne prispieva k odhaľovaniu prípadov nezrovnalostí pri používaní on-line registračných pokladníc.

Finančná správa, aj vďaka aplikácii Over doklad, vykonala za prvý polrok 2.351 kontrol dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, v 1.299 prípadoch zistili kontrolóri jeho porušenie. Väčšinu kontrol vykonali u podnikateľov, v 44 prípadoch preverili servisné organizácie. Celkovo uložené pokuty predstavujú 300 tisíc eur.

Finančná správa zdôrazňuje, že pre preverenie nahláseného podnetu potrebuje získať čo najviac informácií. Ak aplikácia Over doklad vyhodnotí bloček ako falošný, resp. nenájdený, zákazník by mal nahlásiť čo najviac informácií, napríklad kedy a v akej prevádzke doklad dostal, v ideálnom prípade aj priložiť fotografiu pokladničného dokladu prostredníctvom tejto aplikácie.

Dostupná je pre operačné systémy Android a iOS. Občania si ju môžu bezplatne stiahnuť z mobilných obchodov Google Play či iOS App store. Je možné ju využívať aj priamo prostredníctvom webovej stránky finančnej správy.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button