OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Prevrátený autobus na Donovaloch: 4 zranené deti a jeden dospelý

Polícia a hasiči na Facebooku informovali o dopravnej nehode autobusu, ktorá sa stala na Donovaloch. Zranili sa pri nej ľahko štyri deti a jeden dospelý.

Dôležité
  • Pri nehode autobusu na Donovaloch sa ľahko zranili štyri deti a jeden dospelý.

Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri dopravnej nehode jedného autobusu, ktorá sa stala na Donovaloch v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica.

Podľa predbežných informácií sa po nehode autobus prevrátil. V čase nehode sa v ňom malo viezť viacero dospelých a maloletých osôb.

Na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice. K nehode smeruje tiež evakuačný autobus HaZZ.

Online informácie

13:30 Hasiči na Facebooku informovali, že odovzdali miesto nehody príslušníkom polície. Vyslobodzovanie autobusu bude zabezpečovať odťahová služba.


11:48 „Policajti zasahujú pri dopravnej nehode v okrese Ružomberok, kde autobus s približne tromi desiatkami ľudí smerujúci z Banskej Bystrice do Ružomberku zišiel mimo cestu a prevrátil sa do jarku. Dychová skúška u vodiča autobusu je negatívna,“ informovala na Facebooku polícia.


11:30 Pri nehode autobusu, ktorý sa prevrátil na štátnej ceste č. I/59 v katastri obce Korytnica, sa zranilo celkovo 5 osôb. Pri nehode sa celkovo zranili 4 deti a jeden dospelý.

V čase nehody sa v ňom viezlo spolu 32 cestujúcich a z toho 29 detí. Na miesto smerujú dva vyslobodzovacie žeriavy zo záchrannej brigády HaZZ v Žiline.


11:10 Prevrátený autobus na Donovaloch si vyžiadal tri zranené osoby. Tie sú momentálne v opatere záchrannej zdravotnej služby. Evakuačný autobus HaZZ bol z udalosti odvolaný, nakoľko dopravca zabezpečí náhradnú dopravu pre cestujúcich.

Na miesto je vyslaná ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, pomocou ktorej sa hasiči pokúsia havarovaný autobus z miesta nehody vyslobodiť.


10:55 Podľa aktuálnych informácií sa v čase nehody viezlo v autobuse 29 osôb – z tohto počtu až 27 tvorili deti. Malo by ísť o autobus z Detvy. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný.

Zdroj
Polícia SRPrezídium Hasičského a záchranného zboru
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button