OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Utorok: teploty stúpnu až na 32 stupňov. Hrozia búrky

Počas noci sa môžu objaviť prehánky aj búrky. Teploty zajtra vyšplhajú až na 32 stupňov. Pribudne zrážok a tiež intenzívne búrky s krúpami.

Dôležité
  • NOC: teplota od 12 až do 17°C, slabý vietor, zrážky do 5 mm a pri búrkach ojedinele okolo 20 mm
  • DEŇ: teplota od 27 až do 32°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele okolo 30 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku polooblačno až oblačno a postupne väčšinou len malá oblačnosť. Ojedinele a to najmä v severnej polovici územia sa miestami objavia prehánky, dážď alebo aj búrky. Nadránom sa môže ojedinele vyskytnúť hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. V údoliach však bude počas dnešnej noci ojedinele chladnejšie a teplota sa bude pohybovať len okolo 10°C.

Počas noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor, ktorý však môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Do 32

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku malá a postupne lokálne až veľká oblačnosť. Miestami sa objavia prehánky alebo tiež intenzívne búrky s krúpami. Nadránom sa môže ojedinele objaviť hmla alebo nízka oblačnosť.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 27 až do 32°C. Na severe Slovenska však bude väčšinou teplota od 21 až do 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 15°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý a na západe a východe miestami severozápadný až severný vietor o rýchlosti do 20 km/h, ktorý však pri búrkach prechodne zosilnie.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button