PočasieSlovenskoSprávy

Piatok: teplota stúpne na 32 stupňov, potrápiť môžu búrky

V noci klesnú teploty na 16 avšak zajtra počas dňa stúpnu až na dvojnásobok. Potrápiť však môžu búrky a to najme na strednom Slovensku.

Dôležité
  • NOC: teplota od 11 až do 16°C, sever okolo 9°C, slabý vietor, zrážky do 2 mm
  • DEŇ: teplota od 27 až do 32°C, sever okolo 25°C, slabý vietor, zrážky do 7 mm a pri búrkach ojedinele okolo 20 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku jasno až polojasno. Miestami bude prechodne aj zväčšená oblačnosť a ojedinele sa môžu objaviť aj prehánky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 11 až do 16°C. Na Kysuciach, Orave, Liptove, Spiši a Horehroní bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 9°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.

Prehánky aj búrky

Spočiatku bude počas zajtrajšieho dňa prevažne malá oblačnosť avšak postupne od západu nastane pribúdanie oblačnosti. Miestami a to najmä na strednom Slovensku prídu prehánky. Ojedinele sa tiež počas zajtrajšieho dňa objavia aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 27 až do 32°C. V Žilinskom kraji, na Spiši a Šariši bude o niečo chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 25°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 16°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať prevažne slabý vietor, ktorý však môže pri búrkach prechodne zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button