OdporúčameSprávySvet
Odporúčame

Trump otočil. Chce aby ľudia nosili rúška

Americký prezident Donald Trump úplne otočil a na Twitteri zverejnil snímku, ktorá ho zachytáva v rúšku. Trump pritom rúško dlho odmietal.

Americký prezident Donald Trump dlho považoval nové ochorenie COVID-19 za „obyčajnú chrípku“ a dlhodobo bojoval proti noseniu rúšok. Sám Trump rúška vôbec nenosil.

Už pred pár týždňami však začal Trump svoje rétoriku vo vzťahu k noseniu rúšok meniť. Dôvodom môže byť aj výrazný pokles jeho preferencií v nadchádzajúcich voľbách. Podľa niektorých prieskumov Donald Trump na demokratického kandidáta Bidena strácal až 10 percent.

Donald Trump sa po prvý krát v rúšku na verejnosti ukázal pri návšteve nemocnice vo Washingtone. Keď ste v nemocnici… tak si myslím, že sa od vás očakáva, že budete mať rúško,” povedal vtedy Donald Trump pri odchode z Bieleho domu.

Aj na Twitteri

Donald Trump však s obľubou komunikuje na sociálnej sieti Twitter. Práve tam Trump zverejnil fotku, ktorá ho zachytáva v rúšku tmavej farby aj s pečaťou amerického prezidenta.

“Sme spojení v našom úsilí o porážku neviditeľného čínskeho vírusu a mnoho ľudí vraví, že nosiť rúško je vlastenecké, keď už nemôžete zachovávať sociálny odstup,” napísal Trump v príspevku na Twitteri.

Please accept statistics, marketing cookies to watch this video.

Trump dokonca seba označil v príspevku za obľúbeného prezidenta. “Nikto nie je väčší vlastenec než ja, váš obľúbený prezident!” dodal Trump v príspevku na Twitteri.

Katastrofická situácia v USA

V USA však v porovnaní z celým svetom najhoršie. Počet potvrdených prípadov v USA už dosiahol 4,1 milióna. Na ochorenie COVID-19 zomrelo v USA už viac ako 146 ľudí.

Navyše pribúdanie nových prípadov ochorenia COVID-19 v USA nabrala priam raketové tempo. V posledných dňoch v USA pribúda denne až 60 tisíc nových prípadov.

USA

Potvrdené prípady
0
+0 (24h)
Úmrtia
0
+0 (24h)
Vyliečení
NAN%
Aktívne prípady
0
NAN%

Problémom začína byť už aj samotné testovanie na ochorenie COVID-19. v mnohých mestách laboratória nestíhajú vyhodnocovať výsledky testov. V niektorých mestách tak trvá vyhodnotenie testov aj viac ako dva týždne, čo tiež pomáha šíreniu ochorenia COVID-19.

Rúška povinné?

V USA nie je nosenie rúšok stále povinné, čo zrejme tiež prispieva k masívnemu šíreniu ochorenia COVID-19. Mnohí vplyvní republikáni s podporou odborníkov na medicínu žiadajú aby bolo nosenie rúšok povinné.

Problémom pre administratívu Donalda Trumpa môže byť aj masívne šírenie ochorenia COVID-19 v južných štátoch a hlavne štátoch, ktoré republikánske.

Trump sa tak dostáva pod ešte väčší tlak aby zmenil svoj postoj. Jeho oponent v nadchádzajúcich prezidentských voľbách však napríklad rúško na verejnosti nosí už celé mesiace.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button