Bleskové správySprávySvet

Slovenskí občania už pri cestách do Veľkej Británie nebudú musieť ísť do karantény

Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín, opatrenie zatiaľ platí pri cestách do Anglicka.

„Slovensko bude zaradené na zoznam bezpečných krajín pri cestách do Spojeného kráľovstva,“ v telefonáte ministrovi zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Ivanovi Korčokovi to potvrdila britská ministerka pre Európu Wendy Morton. Znamená to, že pre cestujúcich zo Slovenska sa tak zruší povinnosť karantény po príchode do Veľkej Británie. Toto rozhodnutie vstúpi do platnosti v utorok 28. júla 2020. 

Opatrenie, podľa ktorého cestujúci zo Slovenska nemusia ísť do karantény, dnes vydalo britské ministerstvo dopravy, zatiaľ s platnosťou pre cesty do Anglicka. Do nadobudnutia účinnosti opatrenia v utorok 28. júla sa očakáva, že rovnaké opatrenia príjmu aj vlády Škótska, Walesu a Severného Írska pre cesty do týchto súčastí Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska.

Rezort diplomacie naďalej nabáda občanov SR na zvažovanie cestovania do jednotlivých krajín, striktné dodržiavanie hygienických pravidiel a pred každou cestou odporúča preveriť podmienky cestovania, ktoré sú pravidelne aktualizované na webe Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button