OdporúčameSlovenskoSprávy

Pri nehode v Komárne zomrel štátny tajomník Ministerstva kultúry

Hasiči dnes zasahovali pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri mesta Komárno. Pri nehode zomrel štátny tajomník Ministerstva kultúry.

Pri nehode došlo k zrážke dvoch osobných motorových vozidiel, pričom obe vozidlá skončili po náraze mimo vozovky.

Vo vozidlách sa v tom čase nachádzalo 5 účastníkov, z ktorých 4 osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu a jedna osoba utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla.

„Hasiči vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického zariadenia a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru“ uviedli na Facebooku hasiči.

Na mieste nehody zasahovali hasiči z Komárna.

Pri nehode mal zomrieť štátny tajomník Ministerstva Kultúry Vladimír Dolinay, ktoré vláda do funkcie menovala len 1. júla. Informovalo o tom Ministerstvo kultúry na sociálnej sieti Facebook.

„Ministerstvo kultúry SR dnes zasiahla mimoriadne smutná správa. Pri tragickej dopravnej nehode v poobedňajších hodinách zahynul štátny tajomník rezortu kultúry Vladimír Dolinay. Ministerstvo kultúry vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a pozostalým,“ uviedlo na Facebooku Ministerstvo kultúry SR.

“Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadruje úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya,” uviedla Kancelária prezidentky SR Zuzany Čaputovej k úmrtiu 38-ročného štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR.

„Úprimnú sústrasť. Vlada Dolinaya som poznal málo, ale už na základe toho mála som sa tešil, že práve jeho si vybrali Za ľudia za štátneho tajomníka k Natálii na ministerstvo kultúry. Vyžarovala z neho pokora a odhodlanie, práve tie vlastnosti, ktorými by mal oplývať každý dobrý politik. Odpočívaj v pokoji, kamarát … a mysli na nás, my budeme na Teba tiež🥀,“ uviedol na Facebooku premiér Igor Matovič.

Dolinay v politike pôsobil už dlhšiu dobu. Do funkcie štátneho tajomníka ho nominovala strana Za ľudí za ktorú kandidoval aj do Národnej rady SR.

Okrem Ministerstva kultúry pôsobil Dolinay ako poslanec bratislavskej mestskej časti Petržalka, poslanec hlavného mesta Bratislavy a bol aj poslancom Bratislavského samosprávneho kraja.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button