SprávySvet

WHO potvrdilo najvyšší nárast počtu prípadov ochorenia COVID-19 za 24 hodín

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) potvrdila za včerajší deň rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19.

Za jeden deň vo svete pribudlo až 284.196 nových prípadov ochorenia COVID-19. Dnes zrejme počet nových prípadov vo svete prekoná hranicu 16 miliónov nových prípadov ochorenia COVID-19.

Za posledné týždne sa výrazne zrýchlilo šírenie pandémie COVID-19 vo svete. Počty nových prípadov v niektorých krajinách za deň dosahujú niekoľko desiatok tisíc.

Nelichotivá jednotka

Najviac prípadov naďalej za deň hlásia z USA. Za včera to bolo takmer 70 tisíc nových prípadov. V USA je zároveň najvyšší počet chorých – aktuálne ochorenie COVID-19 v USA potvrdili vo viac ako 4,2 miliónoch prípadov.

Koronavírus
Covid-19
USA WorldSvet
+0 (24h)
0
Potvrdené prípady
0
+0 (24h)
0
Úmrtia
0
NAN%
0
Vyliečení
0
NAN%
0
Aktívne
+0 (24h)
0
Potvrdené prípady
0
+0 (24h)
0
Úmrtia
0
NAN%
0
Vyliečení
0
NAN%
0
Aktívne

Rétoriku výrazne zmenil americký prezident Donald Trump. Ten bol ešte nedávno odporcom nosenia rúšok na verejnosti. Sám rúško nenosil vôbec. Na začiatku júla sa však po prvý krát objavil v rúšku a tento týždeň dokonca odporúčal Američanom aby nosili rúška. Za zmenou rétoriky Trumpa môže byť aj výrazný pokles jeho preferencií v blížiacich sa prezidentských voľbách.

Chorých pribúda aj v Afrike

Situácia sa však výrazne zhoršuje aj v Brazílii, ktorá je druhou najviac zasiahnutou krajinou. Denný nárast počtu prípadov dosahuje už takmer 68 tisíc a celkový počet prípadov ochorenia COVID-19 dosahuje v Brazílii už viac ako 2,3 milióna.

Brazília

Potvrdené prípady
0
+0 (24h)
Úmrtia
0
+0 (24h)
Vyliečení
NAN%
Aktívne
0
NAN%

Treťou najviac zasiahnutou krajinou vo svete naďalej ostáva India, kde denný počet prípadov už dosahuje takmer 50 tisíc. Celkový počet potvrdených v Indii je viac ako 1,3 milióna.

Výrazný rast počtu nových prípadov však WHO hlási napríklad aj z Juhoafrickej republiky, kde za včerajší deň pribudlo viac ako 13 tisíc chorých. Vysoké nárasty počtu nových prípadov však naďalej hlásia úrady aj z Mexika a Peru. V oboch krajinách pritom pribúda aj počet úmrtí. V Peru je dokonca najviac mŕtvych za posledných 24 hodín, keď ochoreniu COVID-19 podľahlo až 3876 ľudí.  

Všetky krajiny

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button