Bleskové správySlovenskoSprávy

Nočné pátranie po nezvestnom mužovi so smutným koncom

Včera vo večerných hodinách bola Horská záchranná služba príslušníkmi Polície požiadaná o pomoc pri pátraní po nezvestnom 74 - ročnom mužovi z osady Nogovci.

Muž odišiel z domu do lesa, vzal si so sebou motorovú pílu, no domov sa nevrátil. Mobilný telefón so sebou nemal, takže lokalizácia bola vylúčená.

Do terénu boli nasadení príslušníci PZ SR, dvaja profesionálni záchranári HZS z Oblastného strediska Malá Fatra so služobnými psami a traja dobrovoľní záchranári HZS.

Stretli sa v osade Nogovci, kde získali bližšie informácie od rodinných príslušníkov, na základe ktorých odišli pátrať do lesa. V lese záchranári stretli syna nezvestného muža, ktorý im oznámil, že otca našiel zavaleného pod stromom.

Žiaľ, jeho poranenia boli nezlučiteľné so životom. Na miesto nehody boli privolaní policajní technici a obhliadajúci lekár. Následne horskí záchranári pozostatky nebohého muža vyslobodili spod stromu, nabalili a pomocou nosidiel transportovali z lesa k terénnemu vozidlu. V osade boli odovzdané pohrebnej službe a záchranári sa v skorých ranných hodinách vrátili na základňu.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button