Bleskové správySprávySvet

Potvrdí KĽDR prvý prípad ochorenia COVID-19?

Severokórejský vodca Kim Čong-un nechal uzavrieť pohraničné mesto Kesong pre obavy so šírenia ochorenia COVID-19.

Informovala o tom severokórejská vládna agentúra KCNA. Dôvodom je, že úrady zadržali prebehlíka z Južnej Kórey, ktorý má pravdepodobne ochorenie COVID-19. Má príznaky respiračného ochorenia avšak testy zatiaľ ochorenie u neho nepotvrdili. „Niekoľko lekárskych vyšetrení sekrétu horných dýchacích ciest a krvi neprinieslo istý výsledok,“ napísala agentúra KCNA

KĽDR je jedna z mála krajín, ktorá na svetovej mape svieti bez jediného potvrdeného prípadu ochorenia COVID-19. Žiadne prípady ochorenia zatiaľ nehlásili z Turkménska a hlavne menších ostrovoch ako sú Šalamúnove ostrovy alebo Vanuatu.

Už dlhšiu doba sa špekuluje, že komunistický režim v KĽDR skutočný počet prípadov ochorenia COVID-19 zatajuje. Úradom sa môže hodiť ak by sa ochorenie u prebehlíka z Južnej Kórey potvrdilo. Mohli by pod tento prípad „schovať“ aj ďalšie prípady ochorenia COVID-19.

Komunistická Severná Kórea v reakcii na podozrenie na ochorenie COVID-19 uzatvorila hranice. Severokórejský vodca Kim Čong-un zároveň prikázal tvrdo potrestať pohraničníkov, ktorým unikol juhokórejský prebehlík. V karanténu tu skončili tisíce ľudí.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button