Bleskové správySlovenskoSprávy

Smrť kosila na ceste pri Visolajoch. Zbytočne vyhasli dva životy

Včera popoludní krátko po 13.30 hodine došlo na ceste I/61 v katastri obce Visolaje v okrese Púchov k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zbytočne vyhasli dva ľudské životy.

„Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 75-ročný vodič z Považskej Bystrice na vozidle Suzuki SX4 pri odbočovaní z hlavnej cesty I/61 do obce Pružina vošiel do jazdnej dráhy motocyklu Yamaha XT 660, ktorý jazdil od obce Visolaje a ktorý riadil 35-ročný motocyklista z Topoľčian,“ uviedla polícia na Facebooku.

Následne došlo k zrážke osobného vozidla a motocykla, v dôsledku čoho motocyklista a jeho 50-ročná spolujazdkyňa sediaca za ním spadli na zem.

Vodič motocykla bol sanitkou odvezený do nemocnici v Považskej Bystrici, pričom počas prevozu zomrel. Spolujazdkyňa bola na mieste ošetrovaná leteckou záchrannou službou. Bohužiaľ, približne po 2 hodinách bola lekárom leteckej záchrannej služby skonštatovaná smrť. Vo vozidle Suzuki sa zranila 80-ročná spolujazdkyňa vodiča, ktorá utrpela zranenie s predpokladanou dobou liečby 3 týždne. Vodič Suzuki sa nezranil.

Vodiča Suzuki policajti na mieste dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. Nebohému motocyklistovi bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve.

„Znova apelujeme na vodičov, aby boli opatrní a nepreceňovali svoje schopnosti. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky,“ upozornila polícia na Facebooku.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button