Bleskové správySlovenskoSprávy

Lukáš Kyselica odchádza z postu štátneho tajomníka

Premiér Igor Matovič dnes na sociálnej sieti Facebook oznámil, že z postu štátneho tajomníka ministerstva vnútra odchádza Lukáš Kyselica.

Kyselica mal v čase kedy oznámil kandidatúru za stranu OĽaNO do Národnej rady SR pracovať pre vojenských tajných. Kyselica mal podľa medializovaných informácií pracovať ako tajný agent Vojenského spravodajstva od októbra 2019 až do 19. marca 2020.

Kyselica pred vstupom do politiky pracoval ako policajný vyšetrovateľ. Viedol napríklad vyšetrovací tým, ktorý preveroval obvinenia v kauze Gorila.

„Lukáš Kyselica nám včera oznámil, že sa rozhodol odísť z postu štátneho tajomníka na Ministerstve vnútra. Dohodli sme sa, že si to môže ešte dodnes prípadne rozmyslieť. Nerozmyslel,“ oznámil odchod Kyselicu z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra premiér Igor Matovič na Facebooku.

Matovič zároveň obvinil opozičný Smer a Petra Pellegriniho, že Kyselicu mali nasadiť aby z vnútra rozložil ešte pred voľbami stranu OĽaNO. „Podľa mojich informácií ho ľudia blízki Petrovi Pellegrínimu vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť pred voľbami na rozvrat nášho hnutia OĽANO zvnútra. Chceli dosiahnuť rozpad hnutia a za akúkoľvek cenu zabrániť, aby sme mohli zostaviť vládu … nepodarilo sa. Tajné služby štátu zneužívajú voči svojim politickým oponentom len tí najperverznejší diktátori,“ uviedol Matovič.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button