OdporúčamePočasieSlovenskoSprávyVýstrahy
Odporúčame

Štvrtok: cez deň bude až 33 stupňov

Zajtra čaká najmä juhozápadné okresy Slovenska poriadne horúci deň Teploty sa zajtra počas dňa vyšplhajú až na 33 stupňov. Platia výstrahy pred vysokými teplotami.

Dôležité
  • NOC: teploty od 14 až do 19°C, slabý vietor, zrážky do 3 mm a pri búrkach ojedinele okolo 15 mm
  • DEŇ: teploty od 28 až 33°C, sever okolo 26°C, slabý vietor, bez zrážok

Počas dnešnej noci bude na území Slovenska jasno až polojasno. Spočiatku bude na východe miestami ešte oblačno a ojedinele sa tu tiež objavia prehánky alebo búrky. Nad ránom sa ojedinele a to najmä v údoliach vyskytne aj hmla alebo nízka oblačnosť.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 19°C. V údoliach však bude ojedinele chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 12°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Opäť bude teplo

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska jasno až polooblačno. Ráno môže byť ojedinele aj hmlisto. Aj počas zajtrajšieho dňa mimoriadne teplo.

Pre juhozápadné okresy Slovenska platia výstrahy pred vysokými teplotami. Dbať by ste tak mali na pitný režimvyhýbať sa pobytu na Slnku najmä po obede.


Meteorologické výstrahy

Aktuálne vydané meteorologické výstrahy pre územie Slovenska, či už ide o búrky, sneženie alebo napríklad poľadovicu. Buďte vždy pripravení na akékoľvek vyčíňanie počasia.


Najvyššia denná teplota sa bude zajtra na Slovensku pohybovať od 28 až 33°C. Na Orave a pod Tatrami bude miestami chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 17°C.

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať  prevažne slabý vietor.

Zdroj
SHMÚ
Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button