Bleskové správySprávySvet

Obáva sa Trump prehry? Začal hovoriť o posunutí prezidentských volieb

Donald Trump na sociálnej sieti Twitter spomenul možný odklad termínu prezidentských volieb. Dosluhujúci prezident načrtol možnosť odkladu.

Donald Trump na Twitteri zverejnil príspevok v ktorom hovorí o možnom odklade konania prezidentských volieb. Údajne sa obáva možného zneužitia hlasovania poštou. Dá sa očakávať, že v nadchádzajúcich voľbách výrazne stúpne počet hlasov poštou pre šíriacu sa pandémiu ochorenia COVID-19.

“Prečo neodložiť voľby, kým nebudú ľudia môcť voliť riadne a bezpečne?” pýta sa americký prezident vo zverejnenom príspevku. Do amerických prezidentských volieb pritom zostáva už len 96 dní.

Problémom však je, že aj viacerí experti už vyvrátili možné manipulácie s výsledkami volieb pri hlasovaní poštou. Trump sa však zrejme v skutočnosti obáva svojej prehry.

To bude zrejme ten skutočný dôvod prečo Trump začal hovoriť o posunutí volieb. Trumpovi výrazne klesajú predvolebné preferencie. Jednak pre nezvládnutie boja s pandémiou ochorenia COVID-19 a tiež pre klesajúci pokles americkej ekonomiky. Problémom sú aj rasové nepokoje, ktoré zachvátili mnohé americké štáty.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button