Bleskové správyPočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

SHMÚ: aj zajtra platia výstrahy pred vysokými teplotami

Aj zajtra najmä západ a juhozápad krajiny čaká poriadne horúci deň. Teploty sa aj zajtra môžu vyšplhať až na 33 stupňov.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj na zajtra výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami. V okresoch najmä na západnom a juhozápadnom Slovensku sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu až 33 °C.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ uvádza vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj na zajtra výstrahu prvého stupňa pred vysokými teplotami. (zdroj: SHMÚ)

Výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami zajtra platí v nasledujúcich okresoch: Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Krupina, Veľký Krtíš, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Trnava.

Zdroj
SHMÚ
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button