Bleskové správySprávySvet

COVID-19 vo svete: 18 miliónov nakazených a takmer 690 tisíc mŕtvych

Pandémia ochorenia COVID-19 sa vo svete šíri rýchlejšie. Počet potvrdených prípadov vo svete výrazne rastie. Miliónové prírastky pribúdajú za niekoľko dní. Stúpa aj počet úmrtí.

Testy vo svete potvrdili už viac ako 18 miliónov prípadov ochorenia COVID-19. Počet nových prípadov ochorenia COVID-19 vo svete výrazne rastie. Milión prípadov pribudol za tri dni.

Najviac postihnutou krajinou sú aj naďalej USA. Počet potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v USA stúpol už na 4,7 milióna. Nový koronavírus SARS-CoV-2 v USA zabil už takmer 158 tisíc ľudí.

Koronavírus
Covid-19
USA WorldSvet
+0 (24h)
0
Potvrdené
0
+0 (24h)
0
Úmrtia
0
NAN%
0
Vyliečení
0
NAN%
0
Aktívne
+0 (24h)
0
Potvrdené
0
+0 (24h)
0
Úmrtia
0
NAN%
0
Vyliečení
0
NAN%
0
Aktívne

Počet prípadov raketovým tempom rastie aj v Brazílii. Potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 v Brazílii je už 2,7 milióna. Koronavírus zabil v Brazílii už 93 tisíc mŕtvych.

Brazília

Potvrdené
0
+0 (24h)
Úmrtia
0
+0 (24h)
Vyliečení
NAN%
Aktívne
0
NAN%

Práve USA a Brazília sú dve najviac zasiahnuté krajiny vo svete. V obchod krajinách zvolila vláda pomerne laxný prístup k riešenie pandémie ochorenia COVID-19. Počty nových prípadov v oboch krajinách rýchlo rastú. Napríklad americký prezident Donald Trump dlhodobo brojil proti noseniu rúšok na verejnostibrazílsky prezident nazýval COVID-19 iba obyčajnou „chrípočkou“.

Počty nových prípadov však rýchlo pribúdajú aj v Indii, ktorá eviduje 1,7 milióna prípadov ochorenia COVID-19. Aj v Indii stúpa počet mŕtvych a ten stúpol už na 37 tisíc.

India

Potvrdené
0
+0 (24h)
Úmrtia
0
+0 (24h)
Vyliečení
NAN%
Aktívne
0
NAN%

Viac ako polovica všetkých prípadov ochorenia COVID-19 vo svete pochádza práve z týchto troch krajín. Vysoké nárasty počtu nových prípadov však hlási napríklad aj Rusko, či Juhoafrická republika.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button