OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

Pondelok: teploty do 30 stupňov avšak objavia sa prehánky a dážď

V noci sa mierne ochladí a od západu sa začnú objavovať prehánky a dážď. Teploty však aj zajtra stúpnu až na 30 stupňov. Počas dňa začnú pribúdať zrážky.

Dôležité
  • NOC: teplota od 9 až do 14°C, slabý vietor, zrážky ojedinele do 5 a výnimočne najmä pri búrkach do 15 mm
  • DEŇ: teplota od 25 až do 30°C, západ a sever okolo 23°C, vietor od 5 až do 20 km/h, zrážky miestami do 5 a ojedinele najmä pri búrkach do 15 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno. Na západnom a neskôr miestami aj na strednom Slovensku bude prevažne veľká oblačnosť. Ojedinele sa objaví dážď, prehánky alebo aj búrky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 9 až do 14°C. V údoliach však bude miestami len okolo 7°C. V južnej polovici západného Slovenska sa bude teplota zajtra pohybovať od 14 až do 19°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne len slabý vietor alebo bude bezvetrie.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Dážď a prehánky

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a vo východnej polovici územia bude prevažne polojasno.

Miestami a to najmä v západnej polovici územia sa treba pripraviť aj dážď alebo prehánky. Ojedinele sa tiež môžu objaviť aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 25 až do 30°C. Na krajnom západe, v Žilinskom kraji, na Spiši a na Horehroní však bude chladnejšie a teplota sa tu bude väčšinou pohybovať okolo 23°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 14°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne slabý a na juhozápade juhovýchodný vietor o rýchlosti od 5 až do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button