Bleskové správySlovenskoSprávy

Záchranársky vrtuľník z Nitry pomáhal ročnému dievčatku aj cyklistke

Leteckí záchranári z Nitry dne pomáhali len ročnému dievčatku, ktoré vypadlo z okna aj 43-ročnej cyklistke v Malých Karpatoch.

Záchranársky vrtuľník z Nitry letel dnes dopoludnia do Šale, kde si na futbalovom ihrisku posádka prevzala do svojej starostlivosti od pozemných záchranárov ročné dievčatko.

Po páde z 3. poschodia utrpelo poranenie hlavy a zlomeninu stehna. Leteckí záchranári jej na ihrisku doplnili ďalšiu potrebnú liečbu a v stabilizovanom stave bolo dievčatko vrtuľníkom prevezené do Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny v Bratislave.

Po odovzdaní malej pacientky dostali leteckí záchranári ďalšiu požiadavku o pomoc. Tentokrát išlo o 43-ročnú cyklistku, ktorá v oblasti vrchu Veľký Javorník (Malé Karpaty) spadla a poranila si hrudník.

„Posádke sa podarilo z paluby lokalizovať miesto, kde sa zranená nachádzala, aj vďaka výbornej spolupráci s náhodnými svedkami, ktorí jej do príchodu záchranárov pomáhali,“ uviedli záchranári.

Po pristátí vrtuľníka jej lekárka poskytla neodkladné zdravotné ošetrenie a s podozrením na zlomeninu rebier a ďalšie odreniny po tele bola v stabilizovanom stave letecky transportovaná do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button