Bleskové správyFinancieSprávyTlačové správy

Ministerstvo práce začína vyplácať júlovú prvú pomoc

Zamestnávatelia SZČO už môžu žiadať o príspevky v rámci programu „Prvá pomoc“ za mesiac júl.

Zamestnávatelia môžu o júnové príspevky na mzdy zamestnancov požiadať až do konca augusta. Zároveň začnú od 1. augusta prijímať úrady práce výkazy a žiadosti za júl.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili doteraz zamestnávateľom a SZČO viac ako 457 miliónov eur. Použili sa na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov.

Ďalších viac ako 8 miliónov eur poslalo ministerstvo zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Tí dostali SOS dotáciu. „Mnohým sme pomohli opakovane, niekoľko mesiacov po sebe,“ uviedlo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny.

Príspevky bude rezort práce aj napriek uvoľneniu opatrení poskytovať nielen za mesiace jún a júl, ale aj august a september. Vláda totiž predĺžila poskytovanie prvej pomoci o ďalšie dva mesiace.

Záujemcovia o pomoc za júl môžu žiadať o príspevky od 1. augusta 2020. SZČO zasielajú svoje výkazy, resp. žiadosti s výkazmi v rámci opatrenia 2 do konca augusta. Zamestnávatelia, ktorí idú cez opatrenia 1 a 3A alebo 3B, žiadajú do 31. septembra 2020. „Pripomíname, že zamestnávatelia už môžu pri čerpaní pomoci prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie,“ doplnilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Stav projektu „Prvá pomoc“ k 31. 7. 2020, 9:00

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button