OdporúčamePondelkové espresoSlovenskoSprávy
Odporúčame

Pondelkové espreso: to najdôležitejšie z minulého týždňa

Čo sa udialo minulý týždeň? Všetko dôležité nájdete v prehľade pondelkové espreso. Aby ste mali prehľad o dianí doma aj vo svete.

Samozrejme aj minulý týždeň bola jednou z najdôležitejších tém pandémia ochorenia COVID-19, ktorá sa šíri na Slovensku aj vo svete. Počet nových prípadov vo svete sa pritom v nedeľu ráno vyšplhal až na 18 miliónov.

Výrazný nárast počtu prípadov za minulý týždeň zaznamenalo aj Slovensko. V pondelok pribudlo až 41 prípadov ochorenia COVID-19. Nebolo to však najvyššie číslo za minulý týždeň. Najviac prípadov v minulom týždni pribudlo v sobotu, kedy ich bolo až 45.

Zinkasujeme 35 miliónov eur

Neriešili sme však len koronavírus SARS-CoV-2. Dôležitá správa prišla aj z ministerstva obrany. Minister obrany Jaroslav Naď rozhodol o odtajnení spisu k nehode vojenského lietadla Antonov AN-24 pri ktorej zomrelo 42 ľudí.  

Minulý týždeň však nespali ani na novom ministerstve pod taktovkou Veroniky Remišovej. Tá spolu s premiérom Igorom Matovičom oznámila vznik novej štátnej IT firmy.

Úlovkom vo výške 35 miliónov eur sa pochválil aj Richard Sulík. Štát túto sumu zinkasuje za to, že si neuplatní predkupné právo na akcie Východoslovenskej energetiky.

Smrť kosila na cestách

Tragický bol minulý týždeň opäť na cestách. Ešte počas víkendu vyhasol život dvoch motocyklistov pri Visolajoch. Tragická nehoda sa stala aj v Trnave, kde uhorel vodič osobného auta.

Tragická nehoda sa stala aj v okrese Michalovce. Pri nehode vyhasol život vodiča a ťažko sa zranila aj jeho spolujazdkyňa.       

Kyselica odstúpil

Ťažký začiatok minulého týždňa mala aj rodina z Podunajských Biskupíc. Mladík tu totiž zaútočil na otca, matku aj sestru a všetci štyria skončili v nemocnici. Prípad vyšetruje polícia.

Bývalý policajt a vyšetrovateľ Lukáš Kyselica sa vzdal postu štátneho tajomníka na ministerstve vnútra po tom ako sa prevalilo, že počas volebnej kampane pracoval ako tajný agent Vojenského spravodajstva.

V strede týždňa úradovala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová. Tá vetovala hneď trojicu zákonov. Prvým bol zákon o detských komisároch, druhým zákon o elektronických komunikáciách a tretím zákon o prokuratúra. V prípade prvého zákona mala prezidentka pochybnosti o oprávnenosti skráteného legislatívneho konania a prípade ďalších dvoch potom mala pochybnosti o ich ústavnosti.  

Potrápilo aj počasie

Počas týždňa sme sa však venovali aj vystrájaniu počasia. Minulý týždeň bol poriadne horúci a platilo hneď niekoľko meteorologických výstrah pred vysokými teplotami. Prečítať ste si mohli zopár rád ako prežiť horúčavy.

Problémy opäť počas týždňa narobili aj búrky. Tento krát vyčíňal hlavne vietor a hasiči po celom Slovensku museli zasahovať až 83-krát.


Pondelkové espreso

Čo sa udialo minulý týždeň? Všetko dôležité nájdete v prehľade pondelkové espreso. Aby ste mali prehľad o dianí doma aj vo svete.


Sledujte pondelkové espreso aj na sieti. Vždy sa dozviete čo dôležité sa dialo v predchádzajúcom týždni doma aj vo svete.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button