OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Streda: ochladí sa a prídu prehánky a dážď

Aj streda bude daždivá a teploty klesnú Dážď a prehánky sa objavia aj túto noc. Na niektorých miestach sa rozfúka a v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 50 km/h.

Dôležité
  • NOC: teplota od 12 až do 17°C, juh do 19 °C, vietor od 10 až do 25 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 a ojedinele najmä pri búrkach 10 až 30 mm
  • DEŇ: teplota od 22 až do 27°C, sever do 20°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 5 a ojedinele do 15 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia väčšinou oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď a prehánky. Ojedinele sa tiež objavia búrky a to aj intenzívne.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. Na juhu stredného Slovenska a na juhovýchode Slovenska však bude o niekoľko stupňov teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 19 st.

Počas dnešnej noci bude na väčšine Slovenska fúkať slabý vietor. Na západe Slovenska a neskôr aj inde bude fúkať severný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h, ktorý v nárazoch zosilnie až na 50 km/h.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Oblačno a dážď

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska väčšinou oblačno až zamračené a ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Miestami sa tiež môžu objaviť prehánky, dážď a ojedinele tiež aj búrky.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 22 až do 27°C. V Žilinskom kraji a na Spiši však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať len okolo 20°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 13°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý však môže v nárazoch miestami zosilnieť až na 50 km/h. V Banskobystrickom kraji bude fúkať väčšinou len slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button