OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Slovensko má tridsiate úmrtie v súvislosti s COVID-19

Na Slovensku pribudlo ďalšie úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Išlo o muža z Trenčianskeho kraja.

Zosnulý je 71-ročný muž, ktorý bol hospitalizovaný na Infekčnom oddelení vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. „Pitva zosnulého ukázala, že príčinou úmrtia bola rozvinutá pľúcna forma COVID-19 a následné zlyhanie dýchania. Pacient bol na COVID-19 pozitívne testovaný formou RT-PCR metódy,“ uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Za dnešný deň pritom na Slovensku pribudlo až 63 nových prípadov ochorenia COVID-19. Práve Trenčiansky kraj, kde pribudlo úmrtie pacienta s ochorením COVID-19, pribudlo až 39 nových prípadov ochorenia COVID-19.


COVID-19

Aktuálne informácie o šírení nebezpečného vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.


„Ministerstvo zdravotníctva pozorne sleduje epidemiologickú situáciu, sme pripravení operatívne reagovať, v súčinnosti s hlavným hygienikom a ďalšími odborníkmi.

Monitorovanie epidemiologickej situácie majú denne v kompetencii regionálne úrady verejného zdravotníctva. Podľa ich informácií sú všetky potrebné protiepidemické opatrenia zabezpečené,“ uviedol rezort zdravotníctva.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
96 472
Úmrtia
693
Aktívne
47 846
Vyliečení
47 933
Posledná aktualizácia: 24. novembra 2020 o 9:40

„Aktívne a intenzívne vyhľadávajú osoby, ktoré boli v kontakte s pozitívne potvrdenými. Zároveň odber klinických vzoriek na ochorenie COVID-19 realizujú aj u suspektných osôb, repatriantov a ďalších indikovaných. Toto považujeme, aj na základe ich informácií, za predpoklad, že počet potvrdených prípadov bude ešte narastať. Práca regionálnych úradov verejného zdravotníctva je v tomto smere veľmi dobrá, oceňujeme ju. Sledujú epidemiologickú situáciu vo svojej územnej pôsobnosti, na jej vývoj reagujú rýchlo a pružne prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na lokálnej úrovni,“ doplnilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Prehľad prípadov na Slovensku

Závažnosť hodnotenia epidemiologickej situácie má podľa ministerstva niekoľko faktorov. Analyzuje sa napríklad počet ohnísk nákazy, nárast počtu hospitalizovaných, percentuálna miera hospitalizácie zo všetkých prípadov, miera hospitalizácie vážnych stavov, ale aj miera hospitalizácie vážnych stavov z hospitalizovaných, komplikácie ochorení či nárast počtu úmrtí.Budúci týždeň na pôde ministerstva zdravotníctva zasadne Pandemická komisia vlády SR, v prípade potreby sa operatívne zvolá aj konzílium epidemiológov.

Zdroj
Ministerstvo zdravotníctva
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button