Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Požiar v domove dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch si vyžiadal dve obete

Hasiči boli dnes krátko po druhej hodine v noci privolaní k požiaru domova dôchodcov v obci Zemianske Kostoľany v okrese Prievidza.

Požiar podľa informácií zverejnených hasičmi vznikol v jednej z izieb domova dôchodcov. Aj keď sa im podarilo požiar pomerne rýchlo zlikvidovať mal bohužiaľ tragické následky.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vypukol v jednej z izieb, pričom zasahujúcim hasičom sa požiar podarilo v krátkom čase zlikvidovať a nedošlo k jeho ďalšiemu rozšíreniu. Počas hasenia bol vykonaný prieskum izby, pri ktorom hasiči našli dve osoby bez známok života,“ uviedli hasiči.

Ďalších 11 osôb utrpelo následkom požiaru zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči zo zariadenia evakuovali celkom 48 osôb, nakoľko priestory boli silno zadymené.

Na mieste sa nachádzajú psychológovia Hasičského a záchranného zboru a rovnako psychológia policajného zboru, ktorí zabezpečujú krízovú intervenciu.

Hasiči v spolupráci so Záchrannou zdravotnou službou momentálne transportujú osoby do náhradného ubytovacieho zariadenia, kde nájdu svoje dočasné útočisko.

„Pri udalosti zasahovalo takmer 40 profesionálnych hasičov z Prievidze, Trenčína, Partizánskeho, Nitry a Bánoviec nad Bebravou a členov DHZ obcí Zemianske Kostoľany a Bystričany. Na mieste sa nachádza aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek. Momentálne sa na mieste nachádza aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z PTEÚ MV SR v Bratislave,“ doplnili hasiči.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button