Bleskové správySprávySvet

V Bejrúte sú stále desiatky nezvestných a zranených v kritickom stave

Po výbuchu chemikálií v Bejrúte sú stále desiatky ľudí nezvestných a ďalšie desiatky sú v kritickom stave. Stúpol aj počet mŕtvych.

Pri obrovskom výbuchu chemikálií v Bejrúte prišlo o život až 154 ľudí. Ďalších 60 ľudí je však podľa libanonského ministerstva zdravotníctva nezvestných. Výbuch dusičnanu amónneho, ktorý bol uskladnení v prístave v Bejrúte napáchal aj materiálne škody. Po výbuchoch zostali zrejme stovky tisíc ľudí bez domova.

Zranenia pri výbuchoch chemikálií v prístave v Bejrúte v utorok tento týždeň utrpelo viac ako 5000 ľudí. V kritickom stave v nemocnici je stále 125 ľudí. Počet mŕtvych sa vzhľadom aj na nezvestných a ťažko ranených bude zrejme ešte zvyšovať.

Krajinu po ničivých explóziách však zachvátili aj mohutné protesty. Už pred výbuchmi v Bejrúte mala krajina množstvo problémov s úplatkami, stagnujúcou ekonomikou a pádom meny. Masové protesty požadujú odchod vlády.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button