Bleskové správyPočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

V nedeľu platí výstraha pred teplotami až 34 stupňov

Meteorologická výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami platí aj zajtra. Teplota stúpne až na 34 stupňov.

Aj nedeľa bude poriadne horúca. Vo viacerých okresoch platí výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. V okresoch Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Krupina, Lučenec, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica, Bánovce nad Bebravou, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánskej, Prievidza, Trenčín, Michalovce, Sobrance, Trebišov, Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany, Zlaté Moravce, Šaľa, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu od 33 až do 34°C.

Vysoké teploty potrápia mnohé okresy Slovenska aj zajtra. Teploty dosiahnu až 34 stupňov. (zdroj: SHMÚ)

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňuje vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Počas zajtrajšieho dňa by ste sa tak mali vyhnúť dlhodobému pobytu na Slnku a dodržiavať by ste mali aj pitný režim. Vysoké teploty ohrozujú najmä malé deti a tiež seniorov.  

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button