OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Pondelok: výstrahy pred vysokými teplotami a búrky

Aj začiatok nového týždňa bude poriadne horúci. Teploty cez deň stúpnu na 33°C. Cez deň sa môžu ojedinele objaviť aj búrky.

Dôležité
  • NOC: teplota od 14 do 19°C, bezvetrie, bez zrážok
  • DEŇ: teplota od 28 do 33°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 5 mm a pri búrkach ojedinele do 25 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovensko prevažne jasno. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 14 až do 19°C. V dolinách a kotlinách však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 9 až do 14°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska väčšinou bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor.


Počasie

Ako bude dnes a zajtra na Slovensku? Budete dnes potrebovať dáždnik? Sledujte najnovšie správy z počasie. Pripravené pre vás máme aj výstrahy, ktoré platia pre Slovensko.


Opäť bude teplo

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska jasno až polojasno a prechodne bude aj zväčšená oblačnosť. Miestami sa môžu objaviť prehánky. Ojedinele sa objavia aj búrky. Naďalej však bude teplo a aj zajtra platia výstrahy prvého stupňa pred vysokými teplotami.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 28 až do 33°C. Vo vyššie položených dolinách a kotlinách bude chladnejšie a teplota sa bude pohybovať okolo 26°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 18°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne slabý a na východe miestami severný vietor o maximálnej rýchlosti do 20 km/h. Vietor pri búrkach môže prechodne zosilnieť.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button