SprávySvet

Požiar bytu v Bohumíne bol partnerská pomsta. Vraždil bývalý manžel jednej z obetí

Včerajší požiar bytu v českom Bohumíne, kde zomrelo až 11 ľudí, bol zrejme úmysel. Informujú o tom viaceré české média.

Dôležité
  • Šesť ľudí zomrelo priamo pri požiari.
  • Ďalších päť ľudí sa zabilo, keď vyskočili z bytu na 12. poschodí.
  • Byt na 11. poschodí mal podpáliť útočník ako pomstu bývalej manželke.

Včerajší požiar bytu v českom meste Bohumín v Moravskosliezskom kraji bol zrejme úmysel. Polícia však úmyselné podpálenie bytu zatiaľ nepotvrdila. O úmyselnom podpálení bytu však niektoré média informovali aj včera.

Priamo pri požiari uhorelo šesť ľudí podľa skorších informácií malo ísť o troch dospelých a tri deti. Ďalších päť obetí pochádza z bytu na 12. poschodí odkiaľ sa chceli obyvatelia zachrániť skokom z okna.

V Bohumíne zomrelo pri požiari bytu 11 ľudí

Podľa portálu idnes.cz mala byť za požiarom partnerská pomsta. Útočník si mal do bytového domu doniesť fľašu s benzínom, vyjsť pešo na 11. poschodie a tu poliať a následne zapáliť dvere bytu, v ktorom uhorelo šesť ľudí.

„Kriminalisti a policajní špecialisti vykonávajú od včerajších (sobotňajších) večerných hodín ohliadku miesta činu. Na mieste je tiež špeciálny tím zaoberajúci sa identifikáciou obetí hromadných úmrtí. Na mieste bol tiež prítomný psovod so špeciálne vycvičeným psom na vyhľadávanie urýchľovačov horenia,” uviedla polícia vo vyhlásení pre médiá.

Podľa českého portálu novinky.cz mal byt podpáliť bývalý manžel a otec jednej z obetí. Pri požiari mal zomrieť aj vnuk útočníka a tiež zrejme obyvatelia zo šiesteho poschodia rovnakého bytového domu.

“Môžeme potvrdiť, že na mieste boli nájdené stopy akcelerantu (horenia), preto taký rýchly priebeh tohto požiaru a rýchly rozvoj. Zatiaľ presne nemôžeme určiť, či to bolo na jednom mieste alebo na viacerých miestach a ani nemôžeme určiť, o aký akcelerant išlo,” uviedol hovorca polície.

Útočník sa mal týmto spôsobom rozhodnúť riešiť dlhoročný rodinný spor s jeho bývalou manželkou. Zaútočiť mal počas rodinnej oslavy, na ktorú ho však nepozvali. “Malo sa tam jednať o nejakú oslavu, na ktorú zrejme prišiel aj hosť, ktorý tam asi nebol pozývaný, a ten sa k tomu postavil, ako sa k tomu postavil, je to šialené,” uviedol bohumínsky zástupca primátora Igor Bruzl.

Podľa českého portálu Seznam Správy však prišlo aj k niekoľkým poraneniam. V okolitých nemocniciach skončilo desať zranených. Medzi zranenými sú aj dvaja hasiči a jeden policajt. Dvaja pritom mali popáleniny ťažšieho stupňa u ostatných išlo skôr o ľahšie poranenia.

Zdroj
idnes.cznovinky.czSeznam správy
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button